VIDEO MUZYKA FILMY OGRÓD VIDEO MUZYKA FILMY OGRÓD
Szanowni Państwo,
cieszy mnie każda dobra Państwa opinia, ale także kreatywne uwagi związane z pracą urządzeń, a szczególnie uwagi prowadzące do poprawy ich pracy. Z kolei jeśli chodzi o wszystkie prezentowane filmy, muszę dodać kilka bardzo istotnych uwag. Oglądając prezentowane filmy, należy pamiętać, że w przypadku bardzo dynamicznie zmieniających się obrazów, to niestety film nie odda wszystkich efektów, które dostrzegają nasze oczy przy podglądzie na żywo. Przyczyna jest następująca: Większość nagrywanych filmów posiada od 29 do 50 klatek na sekundę. W przypadku prezentowanych filmów mamy 50 klatek na sekundę.
Każda sekunda ma 1000 milisekund (w skrócie ms) i jeżeli mamy 50 klatek, to każde klatkowe zdjęcie obrazu w takim filmie następuje, co 20 ms
i dla dynamicznych obrazów jest to bardzo długi czas. W wyniku tego długiego czasu wiele spośród dźwięków przetwarzanych na światło nie zostanie zobrazowanych w takich filmach, ponieważ wiele dźwięków trwa kilka do kilkunastu milisekund, a więc błyski światła z przetwarzania dźwięków trwają tyle samo i jeżeli błyski trwają mniej niż 20 ms, to często są pomijane na filmowym obrazie. W sterownikach jest funkcja wydłużania impulsu świetlnego nawet do 120 ms, co owszem poprawia obrazowanie dźwięków i daje dodatkowe efekty, ale nic nie zastąpi podglądu na żywo. Niestety, przy dynamicznej zmianie kolorów urządzenia nagrywające bardzo często zapisują obraz błysków w kolorze białym wynikający z mieszania kolorów, co ma miejsce dla blisko rozmieszczonych świateł w kolorach RGB, choć człowiek na żywo widzi poszczególne kolory, to urządzenie nagrywające zapisze bardzo często wyłącznie kolor biały. Ma to miejsce przy nagrywaniu filmów z pracy świateł
w betonowych kulach, które prezentuję także w swoich filmach. Kolejna uwaga dotyczy odtwarzania dźwięku oglądanych filmów na urządzeniach typu smartfon, tablet, komputer. Należy pamiętać, że urządzenia te, jeżeli nie współpracują z dobrym systemem nagłaśniającym, nie przenoszą odpowiednio niskich częstotliwości akustycznych, a wiele z nich ma już problem z przenoszeniem dźwięków poniżej 300 Hz, a dźwięki te stanowią ogromną składową muzycznego metrum. Niestety pewne pogorszenie pasma dźwiękowego powodowane jest także przez urządzenia nagrywające, chodzi tu także o smartfony, tablety, a nawet aparaty fotograficzne i kamery, które zwykle nie mają dość dobrej jakości mikrofonów i układów nagrywających dźwięk. To tyle moich podstawowych uwag związanych obrazowaniem pracy urządzeń.
Dziękuję, Piotr Tomaszewski.
Szanowni Państwo,
informuję, że w przyszłości będę dokładać filmy z przykładowych instalacji, ale będę to robić okazyjnie i tylko z najbardziej interesujących i ciekawych instalacji. Mam nadzieję, że efekty świetlne i wizualizacja dźwięków, i muzyki będzie dla Państwa wręcz fascynująca, podobnie jak dla mnie. Wśród filmów znajdziecie Państwo także filmy z muzyką, którą uwielbiam licząc, że Państwo również ją polubią.
Pozdrawiam serdecznie, Piotr Tomaszewski.
Właścicielem strony jest Best-System, kopiowanie bez wskazania źródła pochodzenia jest zabronione.